נושאים חמים

קודש הקניונים

עם אוכל שמנוני באוריינטציה אירית, ובירה שמגיעה מרחבי העולם, אפשר להגיד שהטמפל בר הוא הצלחה הומה אדם

400 מטר הפרידו בין ה”טמפל בר” לבין מקום של כבוד ברשימת 100 האתרים השווים של תל אביב (ראו גיליון 220) - המרחק בין הסינמה סיטי לצומת גלילות, הנקודה הצפונית ביותר בתל אביב. רשמית סניף ה”טמפל בר” הראשון לא ממוקם בתל אביב אלא ברמת השרון, אבל הוא בהחלט חלק מן המטרופולין התל אביבי. קיץ 2009 מוצא את “טמפל בר” במעמד של רשת מתרחבת. לסניף התל אביבי הצטרף לא מכבר סניף חיפאי, עליו מנצח טל חוטינר, מלך הוויסקי של ישראל, וכעת נפתח סניף כפר סבא ובדרך גם נקודה בסינמה סיטי המתהווה בראשון, עיר היין.

לקח לי כמה שנים להעז לדרוך ב”טמפל” שבסינמה סיטי - המיקום נראה המוני מדי. אולי זה כך בסופי שבוע, אבל בימי חול החוויה שלמה ומהוקצעת והקהל מבוגר יחסית ומאוד רגוע. החוויה האירית מתחילה בעיצוב ספון עץ ומשובץ ויטראז’ים, שהייתי מוכן להישבע שהובאו מאירלנד (והם לא). ההמשך מציג מבחר בירות במזיגה, 21 חביות קבועות פלוס שתיים מתחלפות ועוד כמאה מותגי בירה בבקבוקים, לצד מבחר מצוין של ויסקי אירי ובכלל, וכמובן מוזיקה שמשלימה את האווירה.

בחודשים האחרונים משתפים אנשי ה”טמפל” פעולה עם חברת “רדקס” שמתמחה בייבוא בירות, בעיקר מבלגיה. ב”טמפל” נמזגות כמה בירות בהופעת בכורה מקומית. בחודש ספטמבר מדובר בצמד בירות “גורדון”, אחת מהן היא הפלטיניום, 12% של קטיפה ועושר טעמים.

אירי שמן

אם תהיתם איך בוחרים מה לשתות מבין כל ההיצע האדיר הזה - הברמנים יודעים לשאול ולכוון אתכם לטעמים שאתם עשויים להעדיף, ויחד עם זאת הם ישמחו להציע לכם לנסות לגימה מכוס טעימות זעירה, כדי שתוכלו לגבש דעה בטרם תבואו בברית נישואין עם כוס של מחצית הליטר.

האוכל, עליו חתום צחי בוקששתר, לא קופץ מעל הפופיק אבל גם לא מפשל. זהו אוכל ברים במיטבו - שמן במידה, משביע וברובו אפילו בעל אוריינטציה אירית. טבעות בצל דקיקות, פלטת בשרים קרים, צ’יפס עם נקניקיות נשכניות, פאי רועים, כיסנים איריים - איפה שאפשר דוחפים כמה טיפות בירה בבישול, כולל בקינוחים. וכן, זה טעים.

חבילת ה”טמפל” מציגה קונספט שלם וכיפי, הומה אדם אך אינטימי בדרכו, והוא מצליח להשכיח את הפרות המשעשעות של “תנובה” בכניסה למתחם, את ניחוחות הפופקורן ואת עדרי האדם שממתינים לסרט הבא בעשרות אולמות הקולנוע שבמתחם. אגב, אם בא לכם לדגום את ה”טמפל” בחיפה, יש רכבת שמגיעה כמעט עד הדלת. סעו על זה!

בשורה התחתונה

למי כן: למי שאוהב בירה ולא חושש מההמולה סביבה.

למי לא: לכל מי שיעקם אף מול הלוקיישן ה”קניוני”.

מה שותים: נו, באמת.... בירה מהחבית.

מה אוכלים: קדרות בבישול ארוך.

מחירים: 6 סוגי בירה בפלייט לטעימה - 61 שקל, 1/3 חבית - 36-23 שקל, תלוי בבחירה, טקילה מ-31 שקל, ויסקי אירי 81-35 שקל.

שעה שמחה: מ-23:00 יש מבצעים שונים, ויש ארוחות צהריים בהן מקבלים בירה ללא חיוב עם המנה העיקרית.

שירות: מקצועי ואדיב.

שירותים: גדולים, מרווחים ואינטגרליים. לבּנים יש קרח במשתנות.

מסך עשן: כחוק בלבד! יש חדרי עישון עם מערכות טיהור אוויר חזקות.

טעון שיפור: מישהו יכול להסביר לי מה אירי בפאב?

ערך מוסף: מבצעים על צ’ייסרים של בושמילס וסמירנוף - 14 ו-12 שקל בהתאמה, ולפעמים יש מבצעים שמקנים כוס יפה מתנה הביתה. לבדוק!

טמפל בר - סינמה סיטי, צומת גלילות, טל’ 03-6995536, Cinemall, צומת לב המפרץ חיפה, טל’ 04-8404460, מתחם G כפר סבא, טל’ 09-7677575.