פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נס הלחם

   הניחוח העולה ממאפייתו של תומר בלס משגע את תושבי תלפיות בירושלים

   ירושלים היא עיר של ריחות — ריח התבלינים בשוק, ריח של מבנים עתיקים וריח של לחם. תשאלו את תושבי קריית משה והשכונות הסמוכות למאפיות “אנג’ל” ו”ברמן”. עכשיו יכולים גם תושבי תלפיות להריח מלוא האף ריח של לחם טרי, ממאפייתו של תומר בלס, העונה לשם “הלחם של תומר”.

   בלס התוודע לריח הלחם כבר בילדותו הירושלמית, אך אל לישת הבצק הגיע דווקא, כשהתמחה במלון “ריץ” הפריזאי, עם סיום לימודי הבישול. “עד אז לא הבנתי עד כמה לחם הוא משהו מוחשי, חזק ובועט,” מספר בלס. “העובדה שאתה יכול לקחת חומר גלם כה פשוט וליצור ממנו דברים שנושמים ממש, כשעם כל שינוי של טמפרטורות בהתפחה יוצא לחם אחר לגמרי, היא קסומה בעיני.”

   עם חזרתו לארץ, החל בלס להתנסות באפיית לחמים במרתף ביתו. הוא ניסה קמחים שונים, סוכרים ושמנים, גידל שמרים ובעיקר לש ואפה. שכנים, חברים ועוברי אורח, שהריחו את הריחות העולים מן המרתף, ביקשו לטעום. כשהביקוש גבר על ההיצע, פתח בלס את המאפייה באזור התעשייה של תלפיות.

   אפשר למצוא אצלו לחמי שאור חמצמצים, לחם דוחן וחמניות, לחם כפרי, לחם דגנים, לחם לבן, לחם רוסי עם מולסה וחומץ תפוחים, כפרי עם סובין, לחם תפוחים, ובאגטים ארוכים ודקים ממש כמו בפריז.

   את הלחם הנהדר של תומר אפשר לקנות במעדניות המובחרות ברחבי העיר וכן במאפייה עצמה. הכי כדאי לבוא בשעות הלילה ולצפות במלאכת האפייה.

   הלחם של תומר [רח’ בעלי המלאכה 2, אזור התעשייה תלפיות, ירושלים, טל’ 02-6784929]