שמאלץ יהודי טוב

כבד קצוץ, גפילטע ומרק עוף מככבים בתפריט המסעדה החדש של מסעדת שמאלץ היהודית בראשון לציון. לא לפולנים בלבד

רותי שטיינברג
17/10/2010

כשנה לאחר שהוקם הסניף השני של פרסקו באזור התעשייה של ראשון לציון (הראשון ברחובות והשלישי באשקלון), שינה המקום את ייעודו ולפני כשבועיים הפך לבית מרזח בסגנון מזרח אירופאי בשם שמאלץ. החתומים על פרסקו, ועל המהפך לשמאלץ הם השף אליעזר לויה וחנן אברמוביץ' שעובדים יחד כבר שלוש שנים.

אברמוביץ' החל את דרכו בסוף שנות השבעים במעדנייה ומפעל לנקניקים וכיום בעל חווה לגידול בני בקר, מפעל למוצרי נקניק ובשר ומבשלה. השף אליעזר לויה חתום על בישול ברשימה ארוכה של מסעדות כמו וויט הול, מסעדת פירות הים הספרדית קזנקי, לבנטיני בנווה צדק, בראכה, טאבולה ראסה ועוד.

בתפריט היהודי של שמאלץ: כבד קצוץ, איקרה, מתיאס שמאלץ , או מרק עוף (25 שקלים), מרק צ'ורבה (29 שקלים), גפילטע פיש (29 שקלים) וקרעפלך בשר עגל (35 שקלים). בעיקריות לשון בקר בשזיפים (45 שקלים), קבבונים רומנים (35 שקלים), שניצל וינאי (49 שקלים) ולקינוח מבחן כבוד לעדות אשכנז: קומפוט (15 שקלים).

על השינוי בקונספט מסביר לויה, "זו היתה יוזמה של אברמוביץ', ואני מיד קפצתי על הרעיון. זה מקום קטן שמתאים לקונספט של בית מרזח מזרח אירופאי, ומאחר ושנינו רצינו לעשות משהו לנשמה, להתחבר לרחם של אמא קפצנו על האוכל היהודי. לי אישית יצא לבשל בניו יורק אוכל יהודי מזרח אירופאי ושם היה למטבח הזה ביקוש. זה לא טאפאס טרנדי אלא אוכל שמן וכבד, אבל מה לעשות שככה בדיוק נראים הגעגועים לילדות."

שמאלץ – רחוב משה בקר 11, אזור תעשייה ישן, ראשון לציון, 03-9677539, א'- שבת 12:00- 24:00.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully