פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בפעם הבאה שתרצו לשתות עם כולם תשלפו את הבקבוק המקפיץ הזה

   אחד מהייננים המפורסמים בעולם הגיע לחנות "יין בשוק" בשרונה מרקט, כדי להשיק יין חדש ומופלא שנקרא בתרגום חופשי "צפרדע שחצנית". צפו

   בפעם הבאה שתרצו לשתות עם כולם תשלפו את הבקבוק המקפיץ הזה

   השבוע הגיע לשרונה מרקט יצרן היין הצרפתי ז'אן-קלוד מאס, מדומיין פול מאס שבדרום צרפת, שבחבל הארץ לאנגדוק. באיזור הזה מגדלים יין כבר למעלה מ-2,500 שנה, אחרי שהיוונים הביאו אליו את אמנות ייצור היין מיוון.

   כוס יין אדום (ShutterStock)
   יין אדום (צילום: shutterstock)

   בתחילה היה המקום כרם משפחתי קטן שהשתרע על פני 350דונם שבו גידלו ענבים במשך שלושה דורות. היינן ז'אן-קלוד מאס נחשב לסיפור הצלחה יוצא דופן, בזכות השינויים שהוביל ביקב המשפחתי הקטן שירש מסבו. כשרק החל לעבוד בשנת 2000, פוטנציאל הייצור של היין היה כ-400 אלף בקבוקים בשנה וכיום, לאחר המהפך שהוביל ז'אן קלוד שכלל השקעה מאסיבית ביקב וייננות ידידותית לסביבה הוא נושק ל-30 מיליון בקבוקים בשנה. סוד ההצלחה של היקב הוא שילוב של קרקע טובה, אקלים מתאים לגידול יין בשילוב מסורת ארוכת שנים של טיפול נכון בגפנים.

   אחד מהיינות המובילים של היקב הוא מותג היין Arrogant Frog (בתרגום חופשי: צפרדע שחצנית) שבנה ז'אן קלוד כדי להגדיל את הייצוא. שם המותג כולל כמובן אירוניה עצמית על איך שנתפסים הצרפתיים (לצד חיבתם לאכילת צפרדעים). היין הזה משווק באופן בלעדי על ידי חנות "יין בשוק", וניתן להשיג אותו אך ורק בשרונה מרקט.