פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איך קרה שאזלו הבגטים בפריז?

   הפריזאים חווים משבר של ממש בקיץ הנוכחי - ביטולו של חוק ותיק משנת 1790 יצר מצב שבו קונדיטוריות רבות נסגרו בקיץ. כתוצאה מכך, תושבי העיר נותרו לראשונה בלי אספקה טרייה של באגטים וקרואסונים

   איך קרה שאזלו הבגטים בפריז?

   ריח של לחם טרי מהמאפייה שבמורד הרחוב הוא חלק בלתי נפרד מאורח החיים הפריזאי. אבל בקיץ הנוכחי חווים תושבי פריז משבר. ב-1790 נחקק בצרפת חוק שמחייב בעלי מאפיות שיוצאים לחופשת קיץ להודיע על כך לרשויות, והחופשות חולקו כך שחצי ייצאו ביולי, והחצי השני באוגוסט. כל זה על מנת להבטיח שהתושבים תמיד יוכלו להניח את ידיהם על איזה באגט חם או קרואסון טרי. אבל לא עוד. הקיץ החוק בוטל, כחלק מהרצון לקצץ בבירוקרטיה של ממשלת צרפת.

   מחסור בגטים בפריז (מערכת וואלה! NEWS , סיפור בדקה)
   מה שווים החיים בלי בגט (צילום: ShutterStock)

   אוגוסט הוא החודש הפופולרי יותר ליציאה לחופש, וכך קרה שמאפיות רבות בפריז נותרו סגורות בשבוע האחרון והתושבים - מבועתים. אחד התושבים סיפר שלמרבה הזוועה הוא נאלץ לקנות בגט מוכן בסופרמרקט ולחמם אותו בתנור.
   זה רק אנחנו או שהביטוי צרות של עשירים מעולם לא היה רלוונטי יותר?

   מאפיה (ShutterStock)
   זה לא כ"כ נעים לראות מאפיה סגורה (צילום: ShutterStock)

   מהו סיפור בדקה?

   יש הרבה דרכים לספר סיפור, אבל סיפור טוב באמת אפשר, אפילו רצוי, לספר בכמה שפחות מילים. אנחנו בוואלה!NEWS מביאים לכם את הסיפורים הכי מעניינים של היום, עם חומרי הווידאו המעניינים והמסעירים ביותר, בלי להכביר יותר מדי במילים. אז זכרו, צוות וואלה!NEWS לשירותכם תמיד (אבל רק לדקה, כן?).