שובר שתיקה: רפי כהן מגיב לראשונה

אחרי שתיקה ארוכה והרבה סימני שאלה החליט רפי כהן, שף מסעדת רפאל שנסגרה בפתאומיות, להגיב לראשונה לכל הטענות נגדו

05/05/2017
רפי כהן. דרור עינב
כהן. שוהה בפריז(צילום: דרור עינב)

אינספור השערות הועלו לאוויר בשבועות האחרונים לגבי שף רפי כהן והסיבה האמיתית לסגירתה של מסעדת רפאל. השבוע אף פורסם כי מונה למסעדה מפרק בשל חובותיו של כהן. כעת כהן, שנמצא בימים אלו בפריז, החליט כי הגיעה העת להיחשף ולשים קץ לשמועות.

לגבי סגירתה הזמנית של המסעדה אומר כהן כי הבעיה הייתה במחלוקת עם בעלי הנכס: "שמו פיגומים ברחוב הירקון, חסמו את הגישה למסעדה, וכתוצאה מכך המחזור צנח ב-90 אחוז ואז אמרתי נסגור בחול המועד עד סוף השיפוץ". אבל, הסגירה הזמנית, לדבריו קסמה לו וכעת הוא לא יודע מתי ישוב. "נוצר מצב שבו נסעתי להתאוורר, זכותי, אני בעל בית יחיד. אין לי עורכי דין, אני מייצג את עצמי וכרגע אני מסתובב בעולם. אני מאד נהנה בפריז", הוא מספר. "הסיבה שאני לא עונה לטלפון היא כי הוא נשכח באתונה ולא בוער לי לחזור ולקחת אותו. לראשונה מזה שנים יש לי חופש, אני נהנה מהשקט הזה אני מבלה פה, יש פה מסעדות מדהימות של 20 יורו לבנאדם. אין לי פה אינטרנט ואני לומד פה עכשיו עולם מרתק, ולומד לעומק את הסיפור של עידן ההיפסטרים במסעדות". לדברי כהן הוא לומד את המסעדנות החדשה. "מסעדות יוקרה עומדות ריקות אבל עושים פה מקומות חדשים בגרושים, בלי מותגים תוך שמירה על הסביבה וזה נפלא. למשל יש פה מסעדונת מדהימה שמגישה רק 5 מנות קוסקוס נהדרות".

התחיל כסגירה זמנית(צילום: מערכת וואלה! NEWS, רעות סהר)

לגבי טענות המלצרים על אי תשלום משכורות הוא אומר "רק 10 מלצרים הלכו לבית משפט, 10 מלצרים שמעולם לא פגשתי. יש מליון איש שעבדתי אתם וקיבלו את הכסף. יש לי הוכחות. היה דיון שלא הופעתי אז אמרו - נמנה לו מפרק. לא הייתי בארץ ולא ידעתי על זה, הייתי שולח מישהו. למה לפרק מסעדה שלא פושטת רגל?" ולכן, הוא מדגיש, לא ברח מהארץ. "מדובר פה בסך הכל על חוב של 100 אלף שקל, שאני יכול להחזיר. אני אידיוט לברוח מהארץ בשביל 100 אלף שקל? אין לי בעיה של כסף. לא התחמקתי, לא אמרתי שלא אשלם". בנוסף, הוא אומר כי הוא עומד תמיד במילתו. "תנו לי טיפה קרדיט, גם לי מותר קצת שקט וחוסר ודאות. לא האשמתי אף אחד, אלא שתקתי עכשיו תקופה ולקחתי לי קצת זמן. אז מה, גם זה לא טוב?"

לדבריו פנו אליו בשלל הצעות למכור את המסעדה אבל הוא לא מעוניין בכך. "לא רוצה למכור וכולם יחכו לי", הוא אומר. לדבריו כבר תקופה הרגיש שזה לא זה ורצה פסק זמן. "רפאל היא לא כל חיי, אני יודע ורוצה לעשות עוד דברים. אני רואה אופק, בדמיון שלי אני יודע איזה מקום אני רוצה לעשות בארץ, משהו בדרום תל אביב, באיזה האנגר, אבל משהו פשוט, לא בר. נמאס לי מטלפונים ב-2 בלילה, אני רוצה להתעסק במקצוע שלי ולא להיות שוטר או מנהל כח אדם".

עוד בוואלה!

ספא פרטי בתוך הבית: כל הפרטים על הג'קוזי המתנפח הנמכר בעולם

בשיתוף בנדא מגנטיק
מסעדת רפאל, לא תשוב לפעילות(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לגבי חובותיו לספקים אומר כהן כי מקרים של ספקים שלא קיבלו תשלום היו על רקע מחלוקות שונות שיפתרו, והיו חובות שלא ידע עליהם וכעת הם בטיפול.

לגבי שכר הדירה שלא שולם הוא אומר כי גם כאן, הייתה מחלוקת עם בעל הנכס. כהן מכריז כי אין לו בעיה של כסף וכי יש לו כספים לשלם לכל מי שהוא חייב לו. "אני אחזור ואשלם את הכסף לכולם", הוא מצהיר ומספר כי נתן לאחיו, אלי כהן, לטפל בחובות המידיים. עוד הוא רומז כי יש גורם שמתנכל לו ובגללו אחד הבנקים סגר לו את החשבונות ודירג אותו כעסק בסיכון גבוה. לדבריו, נוצר מצב בו יש לו כסף אבל אין לו יכולת להעביר אותו. הוא סירב לפרט עוד בנושא.

לסיכום הוא אומר כי הוא אופטימי, ולמרות שלא יודע מתי ישוב, הוא מבקש מהסועדים ששומרים לו אמונים לחכות לו, עד שיהיה מוכן לשלב הבא של הקריירה שלו בעולם המסעדנות הישראלי.

מבקש מהסועדים לחכות לו(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
  • רפי כהן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully