פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אוכל יהודי בעידן האינסטגרם: ראיון עם גורו הכשרות של ארה"ב

   גורו האוכל הכשר של ארה"ב בראיון לתכנית וואלה גלובל, מספר על הסצנה הכשרה בארה"ב, על השינוי שקרה שם בזכות השפים הישראלים, ואיך הפך בלוג האוכל הכשר שלו ללהיט דווקא בקרב לא יהודים

   אוכל יהודי בעידן האינסטגרם: ראיון עם גורו הכשרות של ארה"ב

   בתכניתו השבועית וואלה גלובל, ובמהדורה מיוחדת לרגל חנוכה, ראיין אורן נהרי, עורך חדשות החוץ של וואלה! NEWS, את גבריאל בוקסר, בעל בלוג הקולינריה האמריקני "KosherGuru" (גורו לכשרות). בוקסר הגיע לאחרונה לישראל עם עוד כמאתיים עיתונאים ובלוגרים יהודים מרחבי העולם למפגשים, מטעם לשכת העיתונות הממשלתית.

   בראיון מספר בוקסר על אוכל יהודי בעידן האינסטגרם, על היעלמותן של המעדניות היהודיות הכשרות המיתולוגיות בניו יורק, אם כי יש ניסיון להחזיר חלק מהן לחיים, אבל שכיום מדובר בעולם אחר מבעבר. עוד הוא מספר כי אמנם התחושה היא שהסצנת האוכל הכשר בארה"ב מפגרת בכמה שנים טובות אחר הסצנה הלא כשרה, אבל שיש ניסיון מתגבר להדביק את הפער, עם היפתחות למאכלים חדשים ולאופנות חדשות. חלק מהדבקת הפערים היא בזכות מסעדות גורמה כשרות שנפתחות בארה"ב, וכן בזכותם של השפים הישראלים שפתחו לאחרונה מסעדות בניו יורק (מאיר אדוני, אייל שני), אשר חושפים את הסצנה בארה"ב לאוכל ישראלי, ומקדמים אותו לרמה גבוהה יותר.

   אגב, הבלוג הכשר של בוקסר, לא זוכה להצלחה רק בקרב הקהילה היהודית בארה"ב, בראיון הוא מספר כי ישנה תפיסה רווחת שאוכל כשר הוא אוכל בריא יותר, ולכן הבלוג שלו זוכה לכניסות רבות גם מקהל לא יהודי, בעיקר אגב, המתכונים הכשרים לפסח שהפכו ללהיט בקרב קהל לא יהודי, של נמנעים מגלוטן.