יין ואלכוהול

עם עודף מ-100: מבעבעים מומלצים לסילבסטר

הסילבסטר בפתח וזה הזמן לסקירה המסורתית: יינות מבעבעים מעולים, במחירים נוחים לכל כיס (רובים אפילו עם עודף מ-100), קלאסיקות מנצחות, לצד הרבה הפתעות. לחיים ושנה אזרחית טובה

25/12/2018
כוסות יין מבעבע  בסילבסטר. ShutterStock
שמנ טובה(צילום: ShutterStock)

סילבסטר מתרגש עלינו ועימו המסיבות והמבעבעים למיניהם. כבכל שנה נתקבצו ובאו לסקירת המבעבעים המסורתית בקבוקים מכל המינים והזנים, ממגוון ארצות מוצא ומיני רמות מחירים. הקו המנחה של הטעימה: לוותר על בקבוקים יקרים ממש ולנסות לסמן מבעבעים טובים ומעלה לכל כיס, עם דגש על תמחור מתון, אם אפשר עם עודף ממאה. יש ברשימה הנוכחית אופציות מבעבעים קלאסיות, גנריות כמעט, לצד די הרבה שיחוקים צפויים פחות ושתי שמפניות בלבד - אחת מהן מתומחרת זול להפתיע ושנייה כשרה. לחיים!

עוד בוואלה!

כל מה שאתם צריכים לדעת על כתיבת קורות חיים בשנת 2022

בשיתוף ManpowerGroup

תבור, מוסקטו - מחיר: 35 שקלים

תבור, מוסקטו(צילום: יח"צ)

מבעבע מתוק על בסיס ענבי מוסקט קנלי מהגליל העליון. 5.5% כוהל בנפח, סוג של ממתק שאת האלכוהוליות שבו מרגישים בקושי.

כרמל, פרייבט קולקשן מוסקטו 2017 - מחיר: 39 שקלים

צילום: איל קרן(צילום: איל קרן)

לבן מבעבע קלות על בסיס ענבי מוסקט. ארומאטי במיוחד, מלא בפרי טרופי, מתיקות מעודנת. תמורה מצוינת לכסף.

Cinzano - מחיר: 65 שקלים

פרוסקו צינזאנו(צילום: יח"צ)

צינזאנו היא יצרנית ורמוט ויינות מבעבעים מפיימונטה שבצפון איטליה. הטובים מבין המבעבעים שלהם לטעמי הם הפרוסקו, המבוסס על ענבי גלרה מטרביזו והרוזה המבעבע, על בסיס ענבי ראבוסו. שניהם אלגנטיים מאד, כל אחד בדרכו, ומספקים תמורה ראויה לכסף.

Domaine Saint Michel, Brut Rose - מחיר: 66 שקלים

Domaine Saint Michel, Brut Rose(צילום: יח"צ)

מבעבע מהוקצע על בסיס פינו נואר של היקב האמריקאי הגדול מקולומביה ואליי בדרום וושינגטון. תסיסה שנייה בבקבוק, ארומאטיות רבת נוכחות, חמיצות נעימה ומגע לימוני. יופי של תמורה לכסף.

Tomassi, Caseo, Pinot Noir Brut - מחיר: 69 שקלים

Tomassi, Caseo, Pinot Noir Brut(צילום: יח"צ)

יקב טומאסי ממקום בואלפוליצ'לה שבצפון מזרח איטליה ואחראי על יינות משמעותיים, בהם, בין השאר, אמארונה דה לה ואלפוליצ'לה היוקרתי. המבעבע הנוכחי יבש, על בסיס פינו נואר, נוצר ב"שיטת שארמה" (תסיסה שנייה טבעית במיכלי נירוסטה אטומים). זהו יין פירותי במיוחד עם מידה נאה של אלגנטיות יחסית לתמחורו.

Martini, Asti - מחיר: 70 שקלים

מרטיני אסטי(צילום: יח"צ)

מבעבע לבן על בסיס מוסקטו מאסטי שבפיימונטה. 7.5% אלכוהול, פרחוניות מוחשית, דבשיות ומתיקות רבה שהופכות את היין הזה לידידותי מאד גם למשתמש המנוסה פחות.

Paul Mass, Cremant d'Limoux Brut - מחיר: 75 שקלים

Paul Mass, Cremant d'Limoux Brut(צילום: יח"צ)

משיחוקי הטעימה - מבעבע על בסיס שרדונה (60%), שנין בלאן (20%), פינו נואר (10%) ומוזאק בלאן (10%) מכרמים באיזור לימו שבלנגדוק, דרום צרפת. מרגישים את התרומה הייחודית של כל זן, הפרי נעים ולא עמוס מידי, יש חמיצות מרעננת, נוכחות הדרית ואלגנטיות של ממש. תמורה נהדרת לכסף.

L'Anglois Chateau, L'Extra Cremant d'Loire Brut - מחיר: 75 שקלים

L'Anglois Chateau, L'Extra Cremant d'Loire Brut(צילום: יח"צ)

בלנד יבש מ-60% שנין בלאן ו-40% שרדונה, מיקב לא סטנדרטי מסומור שבעמק הלואר. בועות מעודנות, נוכחות הדרית סופר נעימה ומאופקת, חמיצות מצוינת. יין גסטרונומי שמרגיש בחיך קצת אחרת ומספק תמורה מעולה לכסף.

Pfaffenheim, Cremant d'Alsace, Cuvee Expression - מחיר: 95 שקלים

Pfaffenheim, Cremant d'Alsace, Cuvee Expression(צילום: יח"צ)

בלנד יבש מ-60% שנין בלאן ו-40% שרדונה, מיקב לא סטנדרטי מסומור שבעמק הלואר. בועות מעודנות, נוכחות הדרית סופר נעימה ומאופקת, חמיצות מצוינת. יין גסטרונומי שמרגיש בחיך קצת אחרת ומספק תמורה מעולה לכסף.

רמת הגולן, ירדן, בלאן דה בלאן 2010 - מחיר: 135 שקלים

צילום: חגית גורן(צילום: חגית גורן)

ענבי שרדונה מצפון רמת הגולן, הרבה פרי לבן, ליים ופרחים, חמיצות רבת נוכחות, מאסה, מתיקות מה. ללא ספק רולס רויס במונחי תעשיית היין המקומית ומבעבע שיכול וצריך לעמוד ללא שמץ רגשי נחיתות מול מקבילים איכותיים בעולם. ייטיב לשמש כאפריטיף וילווה היטב סושי, סשימי, דגים ואפילו בשרים לבנים.

Alexander Bonnet, Blanc de Noir, Brut - מחיר: 169 שקלים

Alexander Bonnet, Blanc de Noir, Brut(צילום: יח"צ)

קשה עד בלתי אפשרי להתחרות במקדם ה-value for money של השמפניה הזו, על בסיס ענבי פינו נואר (ולכן הכינוי "בלאן דה נואר" - יין לבן שמקורו מענבי יינות אדומים), מהכפר ריסיי בשמפיין. יש בה כל מה שמחפשים בשמפניה טובה - מאסה, פרי, חמיצות, תיבול בעבוע נעים, איזון טוב ואיזה עומק ואופי; רק שהיא עולה הרבה-הרבה פחות. לא שיאי עידון למיטיבי שתות אבל מקדם קומוניקטיביות מצוין ושוב - תמורה מרהיבה לכסף.

Jean Michel, Brut, a Moussy - מחיר: 245 שקלים

ז'אן מישל ברוט(צילום: יח"צ)

ספק אם בין חוגגי הסילבסטר מסתובבים גם שומרי כשרות. אם יש כאלו, הנה השמפניה עבורם. 50% פינו מונייה, 40% שרדונה ו-10% פינו נואר. 5 שנות התיישנות בבקבוק. אף פירותי מאד, חמיצות נעימה, פריכות ודיוק. שמפניה מעודנת ונעימה מאד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully