פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ביקרות יין: יקב וורטמן

   אבי אפרתי לוגם מיינות יקב וורטמן, יקב בוטיק השוכן על רכס הר הכרמל

   וורטמן, לבנט לבן 2018 (יח"צ)

   וורטמן, לבנט לבן 2018

   בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: לבן חצי יבש על בסיס 58% סוביניון בלאן, 35% רוסאן ו-7% קולומבר מעמק שפייה בכרמל. 5 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע זהוב בהיר. באף פרי לבן, הדרים ופרחים. גוף בינוני. 11% כוהל בנפח.

   כמה? 85 שקלים.

   הכי מתאים ל: סושי, סשימי, אוכל אסיאתי. מנות פתיחה ופיקניק.

   דבר המבקר: מתיקות קלה, מרומזת, לא מכבידה, בצירוף פרי נעים ופרחוניות נוכחת. חומציות מאזנת טובה. יין שיש בו קלות נחמדת ושמצליח לעקוף באלגנטיות את משוכת מתיקות היתר של מוצרים מסוגו בשוק המקומי.

   תמורה לכסף: 3/5 (לא רעה).

   בשש מילים: לבן חצי יבש קליל, נעים ואלגנטי.

   וורטמן, רוזה 2018 (יח"צ)

   וורטמן, רוזה 2018

   בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: רוזה יבש על בסיס 67% גרנאש ו-33% מורבדר מעמק שפייה בכרמל. 5 חודשי התיישנות בחביות עץך אלון צרפתי. צבע ורוד' בהיר. באף פרי אדום ופרחים. גוף קל-בינוני. 11.5% כוהל בנפח.

   כמה? 85 שקלים.

   הכי מתאים ל: ראשונות דגים, פירות ים ובשר. טפאס.

   דבר המבקר: פרחוניות, חומציות, רעננות, ניקיון, יובש טוב. רוזה שמכוון ומצליח להביא איכויות פרובנסלית. מקדם גסטרונומי גבוה.

   תמורה לכסף: 4/5 (טובה מאד).

   בעשר מילים: יש מעט יינות רוזה יבשים מקומיים ראויים. הנה אחד מהם.

   וורטמן, קולומבר 2018 (יח"צ)

   וורטמן, קולומבר 2018

   בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: 85% קולומבר ו-15% סוביניון בלאן מכרמים בבקעת הנדיב. 7 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע זהוב-קש. באף פרי לבן ורפחים. גוף בינוני. 11% כוהל בנפח.

   כמה? 90 שקלים.

   הכי מתאים ל: דגים ופירות ים.

   דבר המבקר: כמו קודמיו, גם הקולומבר הנוכחי של וורטמן מצליח לספק את הסחורה: פרי טוב, חומציות נעימה, נגיעת מינראליות, נימה ארומאטית, ניקיון, רעננות, חיות ושפע אופי. הלגימה ממנו מהנה בכל עונה, המקדם הגסטרונומי שלו גבוה. מלווה נהדר לאכול מן הים.

   תמורה לכסף: 4/5 (טובה מאד).

   בחמש מילים: מהלבנים היותר משמחים בתעשייה המקומית.

   וורטמן, פטי שפיה אדום 2016 (יח"צ)

   וורטמן, פטי שפיה אדום 2016

   בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: 60% מרלו, 25% מלבק ו-15% פטי ורדו מעמק שפייה בכרמל. 14 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום כהה. באף פרי אדום ותבלינים. גוף בינוני-מלא. 14% כוהל בנפח.

   כמה? 90 שקלים.

   הכי מתאים ל: פסטות ברוטבי בשר, תבשילי קדירה.

   דבר המבקר: באף דומיננטי יותר הפרי האדום. בחיך מקבל נוכחות הפרי השחור ועימו מימד של אדמתיות. זה יין שיש בו מימד של כפריות מתובלת עם חספוס מה ולצידה רכות ואלגנטיות. לא מעט יין עם עודף ממאה שקל - תמורה טובה לכסף.

   תמורה לכסף: 3.5/5 (טובה).

   בחמש מילים: שילוב של חספוס ואלגנטיות.

   וורטמן, פטי שפיה אדום 2015 (יח"צ)

   וורטמן, עמק שפייה אדום 2015

   בלי כמה מילים על עפיצות אי אפשר: 40% פטי ורדו, 40% מלבק ו-20% קברנה סוביניון. 15 חודשי התיישנות בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום כהה מאד. באף פרי אדום מרוכז ודחוס. גוף מלא. 14.5% כוהל בנפח.

   כמה? 130 שקלים.

   הכי מתאים ל: סטייקים, קדירות.

   דבר המבקר: גוף משמעותי, פרי טוב, לא עמוס מידי, תיבול ניכר. עושר ועוצמה שלצידם מידה של איפוק ואלגנטיות, מעט קטיפתית אפילו. כל אחד מהזנים נותן את שלו והחיבור ביניהם מקפיד על איזון. יין לא יומרני מידי אבל מוצלח במיוחד, שמצליח להיות מלא נוכחות ועם זאת לא להעמיס. הדבר היותר משמח ביין הזה הוא שחשים בו בבירור באופי (להבדיל מהשליטה הטכנית של היינן).

   תמורה לכסף: 4/5 (טובה מזו המקובלת ממרבית המקבילים המקומיים על המדף).

   בחמש מילים: מטובי היינות בקטגוריית המחיר.