המונה בא לחזק: בית האוכל הבוכרי

המונה מנצל את המצב בדרום כדי לבדוק את בית האוכל הבוכרי באשקלון, שם הוא מוצא סמסה נהדרת ומפתיעה, שגם מחזירה עודף מ-10, או כמו שהוא אומר: "בת"א משחילים אותך על בריוש ריק במחיר דו ספרתי ועוד בלי קשר עין"

סמסה פטריות (צילום: קובי רובין, קובי רובין)

לפני מספר שבועות, בזכות המלצה של חבר אשקלוני יקר, גיליתי עוד נקודת חן של אוכל רחוב - בית האוכל הבוכרי באשקלון. לפתוח עסק משגשג בפריפריה, שהפכה בימים האחרונים גם לאזור מלחמה, זאת הצלחה אמתית בעיני.

כשאתה מזין כתובת באפליקציית הניווט בנייד שלך, וקולט שאתה מתחיל לבצע יותר פניות מהרגיל על מנת להגיע לאוכל רחוב הייעודי, אתה מבין שזה כנראה לא יהיה במרכז העיר, שאתה הולך להגיע לאזור פחות מוכר ומתוייר בעיר, ושכנראה שהאוכל יהיה מעולה, מיוחד וזול. ככה זה, מקומות של אוכל רחוב חייבים להצדיק את הקיום שלהם כל הזמן.

לפני 8 שנים אלכסיי, הבן של גרגורי, הגשים לאבא שלו חלום, אבא גרגורי רצה לזכות להיות נוכח במסעדה של ילדיו, תמונה משפחתית מושלמת מבחינתו, בוכרים תמיד היו חזקים בנושאי משפחה. אלכסיי לקח על עצמו את משימת חייו, לפתוח מסעדה בוכרית באשקלון, לא במרכז העיר, אלא יותר ליד העיר העתיקה, מול השוק העירוני. המקום הוא למעשה מסעדה עם חלק נוסף של דלפק אוכל רחוב בוכרי, לשבת לא עניין אותי, גם ככה כל היום אני יושב במונית, הדלפק הוא מרכז העניינים.

בשבוע שעבר

חומוס הארץ: חבל על כל טיפה

לכתבה המלאה
הסמסה פתוחה (צילום: קובי רובין, קובי רובין)

השעה הייתה כבר בין ערביים, לקראת סופו של יום, לא הייתי הלקוח היחיד במקום, נהג של מונית שירות עצר לפני, העמיס שקית של סמסות הביתה. הצטרפתי לכיוון הדלפק של בית האוכל הבוכרי, תמיד אפשר לסמוך על נהגי מונית בענייני אוכל, הם לא עוצרים איפה שלא טעים וזול גם יחד. ראיתי מה לקח הנהג מונית שירות שלפניי, הוא הלך על הסמסות הבשריות, המחיר שלהן דו סיפרתי, ובצדק רב, אבכל אותי חד ספרתי תמיד יותר מושך. חיפשתי משהו לא בשרי דווקא, סמסה פטריות, את זה עוד לא טעמתי, 9 שקלים בלבד, כל סמסה בחלון הדלפק נראתה כתכשיט של קיפולים מדויקים, כל אחת עם הסימון שלה המדויק, פאר היצירה, את הסמסות מכינים במקום בבוקר, במהלך היום הלקוחות שמכירים ואוהבים את המקום מגיעים ואוספים הביתה.

אחרי שחיממו לי את הסמסה הייתי חייב לבצוע אותה באמצע כדי להבין מי נגד מי, מה היא טומנת בחובה מעבר לפטריות. בפנים זיהיתי חתיכות בצל קטנות, שאלתי אם אכן מדובר בבצל. האופה שמכינה את הסמסות על סוגיהן השונים יצאה מהמטבח, היא אהבה את התעניינות היתר שלי במעשה ידיה. מסתבר שאחרי שהיא מוסיפה את הבצל, היא מוסיפה חלקיקים ריבועיים זעירים של תפוח אדמה מבושל, בשביל לשבור את הטעם של הפטריות.

להזכירכם, אנחנו עדיין מדברים על מאפה פלאים ב 9 שקלים בלבד, בתל אביב על בריוש ריק אפשר להשחיל אותך במקומות מאונפפים דו סיפרתית בקלות ועוד מצפים שתגיד תודה בלי קשר עין בבקשה.

בית האוכל הבוכרי (צילום: קובי רובין, קובי רובין)

הטעם הוא בול כמו שצריך, לא מלוח מדי, מרגישים את הבצל בכל ביס, טעמם של תפוחי האדמה מעדן את טעם הפיטריות. לאוהבי פיטריות כמוני מומלץ במיוחד, המנה הזאת מפתיעה ומשביעה, וגם לא תעשה חור בכיס.

דווקא בתקופה כזאת, חשוב לחזק את תושבי הדרום הבוער, אם יש שליחות בעבודתי, זה בתקופות כאלה במיוחד, ובלי שום קשר מדובר במקום נהדר, שיהיה לכולנו בתאבון, בתקווה לימים הרבה יותר משעממים במהרה.

בית האוכל הבוכרי, הכרם 17 אשקלון מול השוק העירוני, 08-6722880, 052-6802880

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully