לגימה עגומה

ההזמנה מהמרקייה ZUPPA נועדה לפנק זוג מצוננים מורעבים, אך איכזבה בגדול עם מרקים דלילים ומשעממים

קליה מור
22/12/2007

פעם בשבוע ניתנת לי הזכות להרגיש בונו לרגע ולהאכיל ילדים אפריקנים רעבים. טוב, לא ילדים ולא אפריקנים, אבל בואו לא ניתפס לקטנות. השבוע נקרתה בפני ההזדמנות לעשות מצווה גדולה עוד יותר, עת חברתי היקרה נועה התקשרה והודיעה לי כי היא ובעלה לא רק רעבים, אלא גם חולים. מיד עטיתי על פני את ארשת האחות הרחמנייה ומיהרתי לדירתם הנאה כדי לסעוד אותם ואיתם. ההחלטה על סוג המזון לא היתה קשה. אנשים חולים צריכים לאכול מרק. נקודה.

חיפושים לא ארוכים הובילו אותנו למרקייה חדשה בשם Zuppa , השוכנת באבן גבירול ומפזרת הבטחות כגון "חוויית מרקים חדשה בכל יום", "ירקות ועשבי תיבול טריים שאספנו מהשוק", "מרק אחד = ארוחה מלאה" ו"לחם ביתי שנאפה במקום". בדמיוננו ראינו נערה יפת מראה לבושה בשמלה פרחונית ומצוידת בסלסילה המקפצת לה בשוק ואוספת עשבי תיבול טריים, ונמלאנו שמחה על הערב הביתי, החמים והמרפא שלפנינו.

כיוון ש- Zuppa מתהדרים במבחר מרקים מתחלף בכל יום, נפלנו על יום שבו התבשלו בסיריהם מרק עגבניות ואורז, מרק חצילים שרופים, מרק כרובית וקקאו (24 שקל האחד) ומרק דגים צרפתי (31 שקל), והזמנו את כולם, פלוס שתי מנות לחם ביתי (ארבעה שקלים האחת).

מקץ כמה התעטשויות ושיעולים הגיע השליח ובידו חבילה פעוטה. בתוך החבילה הפעוטה הסתתרו להן ארבע קופסאות המרק ושתי חתיכות פעוטות במיוחד של לחם, משהו כמו שני ביסים החתיכה, משהו שממש ממש מביך לקחת עליו כסף. אפילו אם זה היה מגיע חינם היינו חושבים שמישהו ב-Zuppa מתקמצן באופן חריג. מאחר שאני כבר למודת ניסיון בענייני משלוחי מזון ויודעת שמדובר באות מבשר רעות, ביקשתי מן החולים להנמיך ציפיות. אבל באמת לא חשבתי שצריך להנמיך אותן עד כדי כך.

את גודל האכזבה שגרמו לנו המרקים קשה לתאר, אבל מאחר שמשלמים לי על זה, אני אנסה בכל זאת. לא רק שארבעת המרקים היו דלילים, עצובים וריקים מהפתעות _ הם היו פשוט בלתי נסבלים, כל אחד בדרכו. מרק הדגים הצרפתי היה סתם משעמם, מרק החצילים השרופים היה שרוף כמובטח ומשעמם עוד יותר. מרק העגבניות, שלא כמובטח, היה שרוף הרבה יותר ממרק החצילים וחוץ מזה חסר טעם לחלוטין, ושילוב הכרובית והקקאו, שאלוהים יודע ממוחו הקודח של מי נהגה - התגלה ככזה שהיה צריך לנטוש בניסוי הראשון.

כשארזנו את המרקים ושילחנו אותם למקום שלא יראו בו אור יום או מקרר, אמרה החולה שנדמה לה שזאת הפעם הראשונה שנותנים לה דבר מאכל שהיא ממש לא מסוגלת לבלוע. אני מכירה אותה מאז כיתה ג' והיא דוברת אמת. בכוחות אחרונים חייגה החולה אל המרקייה כדי לגלות אם מדובר במהתלה לא מוצלחת. אך האיש שענה לטלפון לא התבדח ולא התבייש ולא חשב לפצות אותנו על עוגמת הנפש.

בלית ברירה ארז הבעל החולה את ארנקו וירד לחומוסייה הקרובה להתקין לנו ארוחת ערב. לי לא נותר אלא ללחוש "אני מצטערת" בפנים נכלמות. נו, גם לבונו לא תמיד הולך.

Zuppa. אבן גבירול 138. טל' 6020291. משלוחים (התפנוקייה): כל יום 12:00~24:00. טל' 307~700~700~1
קליה מור

בקטנה

שירות: דרך התפנוקייה. בסדר
זמנים: עד 50 דקות
אריזה: קופסאות מרק סטנדרטיות מקרטון
בעד: כלום
נגד: הכל
תמורה לכסף: לא!
שורה תחתונה: ללא ספק הטייק אוויי הגרוע ביותר עד כה

  • מרקים
  • טייק אווי
  • zuppa

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully