לא חייבים לגלח את הבופה

ארוחת בוקר של מלון ידועה בעומס פחמימות ושומנים. רשת מלונות דן מתחשבת גם במי שרוצה לאכול בריא בחופש ומגישה לצד הפנקייקס סלטי בריאות וגרנולות עם סימון תזונתי מוקפד

עפר עין-גל
30/05/2006

רשת מלונות דן הוותיקה עושה צעד קטן לכיוון המודעות הבריאותית. Eating Well הוא רק חלק מהאג'נדה החדשה, האופנתית וההוליסטית - Living Well, שהרשת מתחילה בהרצתה ותכלול סדנאות לחיים בריאים, דיאטנים ומומחים לפעילות גופנית, שיספקו את הנופשים המודעים לגופם ונפשם.

מי שרואה כרגע מול עיניו ארוחות בריאות מחומרי גלם אורגניים, ללא קמח לבן וללא טיגון, שיקפל מייד את הפנטזיה וישיב אותה למגירה. מסתבר, שארוחת הבוקר היא הארוחה הפופולרית ביותר בקרב תיירי הרשת ובכל יום שוברים את צום הלילה כ-6000 אורחים. הרשת מדגישה שאין בכוונתה להפוך לחוות בריאות, אלא לספק מענה לאלה שדבקה בהם המודעות למזון ורוצים לשמור על גזרתם גם בחופש. בד בבד ימשיכו להגיש את ארוחות הבוקר המפורסמות שבתומם הבופה מגולח למשעי והנופשים הגרגרנים מתגלגלים הימה.


הצעד שעושה הרשת הוא קטן בקרב אילו שאופנת הבריאות שגורה בעצמותיהם, אך משמעותי בחדירתו של טרנד הבריאות ללב המיינסטרים ולחשיפת ציבור שלם לאופציה שלא הייתה קיימת בעבר.

סימון תזונתי של 6 קבוצות

בפועל זה אומר שלצד הבורקסים, הלחמים, והפנקייקים בחרה הרשת להציב שולחן נוסף ובו מיני עלים, ירקות, קטניות וסלטים (כטאבולה עם אגוזים ופירות יבשים, סלט קינואה ורימונים וסלט תרד ומשמש). בשולחן נוסף מוצבים פירות, פירות יבשים, מגוון גרנולות וחטיף אגוזים ופירות יבשים. על מיני המזונות מסומנות שש קבוצות, בהתאם לתכולת הרכיבים התזונתיים שיחד יסייעו לאוכלי הבוקר להרכיב ארוחה מזינה ובריאה. המשתנים התזונתיים שזוכים להתייחסות הם: דל שומן רווי, עשיר בסיבים, עשיר בסידן, דל נתרן, עשיר באשלגן וללא תוספת סוכר.

ד"ר רות שנון שנתנה ייעוץ לרשת בהרכבת ארוחות הבוקר מבארת, "המטרה היא לבנות אופציה בתוך המסגרת הרחבה של ארוחות הבוקר, שתהיה מהנה ומזינה. שמנו דגש רב על צורת ההגשה, שתראה סקסית ומגרה ובאותה נשימה על ההרכבים התזונתיים, שעמדו בחוקים הנוקשים ביותר של ארגוני הבריאות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully